WordPress 3.6 v novém

Zveřejněno autor   avatar

Máte své stránky postavené na redakčním systému WordPress? Pak jste již možná zaznamenali, že došlo k jeho aktualizaci.
Novou verzi najdete pod označením WordPress 3.6. Oscar.

Foto Credit: teamstickergiant cc

Foto Credit: teamstickergiant cc

Oproti posledním aktualizacím nedošlo k tolika zásadním změnám, ale přesto jsou v nové verzi novinky, které jsou zajímavé a uživatele určitě potěší.

Pojďme si tedy některé novinky představit:

WordPress připravil vestavěný přehrávač médií HTML 5, díky tomuto není již potřeba využívat externích služeb a ukládat svá videa například na Youtube, Vimeo a další.

Určitě přínosem je lepší ukládání při editaci, kdy na jednom příspěvku pracují současně dva autoři. Při úpravě je článek pro ostatní uzamčen a nemůže tak dojít k tomu, že Vám někdo uloží jinou verzi.

Nová verze umožňuje variabilnější tvorbu vlastního menu, kdy můžete využít moderní styly (osobně jsem měl radši ten původní, ale což, pokrok nezastavíš)

Proměnou prošel i grafický vzhled Twenty Thirteen, který je v této verzi inspirován moderním uměním. Tato šablona je plně responsivní, to znamená, že se přizpůsobí obrazovce tabletu nebo telefonu.

V nové verzi najdete také lepší možnost porovnání starších verzí dokumentů, došlo totiž k přepracování rozhraní pro toto porovnávání. Samotná historie změn je přehlednější a najdete tak snadno, kdo že udělal tu hrubku v textu:)

Vývojáři určitě ocení možnost využití HTML5 tagů v komentářích, ad. To jsme ještě sami nevyzkoušeli, takže jsme zvědaví.

I my při tvorbě webových aplikací pro naše klienty používáme tento redakční systém. Důvodem není pouze fakt, že je WordPress bezplatný, ale pro nás důležitějším je, že klienti si po zaškolení dokáží z větší míry spravovat své stránky vlastními silami. Což je výhoda jak pro nás, tak samozřejmě pro ně, neboť nejsou závislí na tom, až jim my upravíme fotku, příspěvek, text na stránce, telefonní kontakt ad. I z toho důvodu je WordPress nejpoužívanějším open source redakčním systémem, který využívají miliony vlastníků webových stránek po celém světě. K jeho obsluze totiž nepotřebuje být nutně programátorem:)

Všem našim klientům samozřejmě průběžně jejich stránky aktualizujeme v závislosti na aktualizacích WordPressu. Pokud v aktualizaci dochází k nějakým základním změnám, které jsou důležité pro jejich vlastní správu obsahu webu, vždy připravíme a aktualizujeme manuál, který od nás obdrží. Nejinak je tomu i při této aktualizaci.

P.S.  Máte už nějakou zkušenost s novými funkcemi Oscara? Napište nám komentář.