Email marketing děláte už několik let?

Zveřejněno autor   avatar

Spousta firem si o nové vlně email marketing mysli, že se teď mluví o něčem, co mají dobře zvládnuté. Posíláme přeci každý týden email na naši databázi klientů, ne.

Dovolím si říci, že email marketing vtrhl do České republiky teprve letos. Je pravda, že několik lidí jej dělalo již dříve. Ale aktivně se do popředí zájmu dostal až v poslední době v souvislostí s info produkty a cílením na živnostníky. Info produkt je informace zabalená do balíčku a prodává se jako produkt.

Pravidlo vypadá jednoduše – posílejte emaily svým zákazníkům. Bohužel jako vše, co vypadá jednoduše, to není zase až tak jednoduché. Kolik z nás čte tyhle týdenní newslettery? A když tyhle zprávy neodebíráme a nečteme sami, jak můžeme čekat, že to budou dělat naši zákazníci.

Schválně mi napište do komentářů, kolik newsletterů nebo emailů sami aktivně odebíráte.

Často slyším od svých klientů “no i když naše zprávy naši zákazníci nečtou, tak je aspoň dostávají do schránky a myslí přitom na nás”. To mimochodem radí i někteří konzultanti. Myšlenka je to dobrá, bohužel informaci je v dnešní době spousta a my stejně jako naši zákazníci vybíráme pouze ty správné.

V dnešní době, kdy platí něco, co nazývám ekonomie vztahů, vyhrává nikoliv ten, který pošle nejvíce emailů, ale ten, který poskytuje dobrý vztah. Ten ke komu můžu vzhlédnout, je vtipný, ale zároveň praktický a pomáhá mi v tom, co dělám, poskytuje mi dlouhodobě dobrý obsah. Těším se na email od něj nebo od ní.

Kdybyste přestal/a posílat emaily, byli by Vaši klienti radši nebo by jim naopak něco chybělo?

O tom, jak tento vztah vybudovat a vyvolat v klientech nějakou emoci, budu hovořit tuto sobotu 8. 12. 2012 na prvním kongresu finančních poradců.

Podívejte se na stránky http://www.kongresfinancnichporadcu.cz/.

 

photo credit: ganderssen1 via photopin cc