Blíží se Valentýn – svátek zamilovaných zákazníků

Zveřejněno autor   avatar

Každý rok 14. února velká část světa začne zahrnovat láskou svého nejbližšího. Firmy, které cílí na běžného zákazníka, to velmi dobře znají. Velké tržby v květinářství, parfémech i prodejnách spodního prádla. Různá přáníčka jdou doslova na dračku. Jak tento svátek využít i jinak třeba v oblasti B2B?

V marketingu platí pravidlo, že čím více s klientem nebo potenciálním zákazníkem komunikujete, tím lepší vztah budujete. Samozřejmě, pokud je komunikace “o něčem”. Je proto dobré využít jakoukoliv příležitost a ozvat se zákazníkovi z jiného důvodu než, že mu chci něco prodat. Vánoce, Nový rok, narozeniny, jmeniny jsou fajn – stále spousta firem ani tyto příležitosti nevyužívá!

Milujete svoje zákazníky?

Určitě nemilujte všechny svoje zákazníky, většina je jich prostě OK. Ale určitě máte alespoň jednoho oblíbeného. Může to být i ten, který loni udělal největší obrat:)  Asi by ho potěšilo, pokud mu svou náklonnost vyjádříte právě v tento nečekaný okamžik. Kdo ví, třeba to bude jediná kartička nebo zpráva, co v ten den dostane. Ano, pokud právě toho chcete dosáhnout je nejlepší cílit na workoholiky:) To, že si na ně vzpomenete, potěší skoro každého. Loni jsme jednomu klientovi k Valentýnovi dali maketu anděla strážného a celý rok, byl jako rybička:)

Chcete jít dál a důvěřujete svému vztahu se zákazníkem? Jestli mu chcete dát opravdu hodnotu a znáte jeho osobní/rodinné vztahy, co takhle poslat mu dáreček, který může předat svému drahému protějšku. Potěšíte tak hned dva lidi najednou. K tomu dárku pak stačí přidat jen jednoduchou kartičku:

Dobrý den Tomáši,
vím, že toho máte teď hodně, tak jsem si dovolil poslat Vám dárek pro Vaši manželku Janu.
Je to čokoládové srdce a jak vidíte, ani jej nemusíte balit.
Stačí předat a užít si odměnu.

Potěšil by Vás takový dárek?
Tak na co ještě čekáte, jaké dárky budete dávat vy?

PS: Hlavně myslete na své nejbližší, ti mají přednost!

Creative Love